Aktywności dostępne blisko Starej SzkołySpędź aktywnie czas na Mazurach

Goście Starej Szkoły na pewno znajdą dla siebie odpowiednie atrakcje na Mazurach. Okolica obfituje w ciekawe miejsca i obiekty historyczne, które mogą stanowić cele wycieczek. Możesz zobaczyć interaktywną mapę okolic Harszu, na której zaznaczyliśmy najbliższe miejsca warte odwiedzenia. Na miejscu, w Starej Szkole służymy radą i pomocą w organizacji wolnego czasu. Posiadamy wypożyczalnię rowerów, łódek oraz rowerów wodnych. Zapraszamy!

Zima
Kuligi, biegówki, łyżwy na jeziorze, stoki narciarskie koło Giżycka i w Gołdapi, szlaki piesze, ognisko nad jeziorem i wiele innych. Zimą Mazury są piękne!
Bieganie
Dookoła jeziora albo po lesie. Bieganie nigdy nie będzie nudne. Wygodne buty i w drogę!
Rowery
W okolicach Harszu znajdują się idealne trasy dla zaawansowanych cyklistów oraz dla rodzin z dziećmi. Niedaleko przebiega Wschodni Szlak Rowerowy z Elbląg-Rzeszów (2000 km). Stara Szkoła ma status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.
Rowery Wodne
Doskonały sposób na lekką rekreację połączoną z podziwianiem mazurskich widoków. Duża radość dla dzieci.
Kajaki
Spływ jedną z pobliskich rzek: Węgorapą lub Sapiną to kilka godzin sam na sam z przyrodą i niezapomniane przeżycie.
Żeglarstwo
W pobliżu Harszu jest kilka miejsc, gdzie można wypożyczyć jacht i wyruszyć na jednodniową wycieczkę lub dłuższy rejs.
Wędkarstwo
W jeziorze Harsz można złowić tak dorodną sztukę. W pobliskich jeziorach też amatorzy wędkarstwa znajdą spełnienie.
Bociany
Na dachu Starej Szkoły znajdują się dwa bocianie gniazda. Co roku ich lokatorzy przemierzają pół świata, by złożyć u nas jaja i wychować młode. Z naszego podwórza oraz z okien niektórych pokojów można śledzić życie w kilku innych pobliskich gniazdach.
Obserwacja ptaków
Na Mazurach jest wiele ptasich gatunków. Można tu swobodnie obserwować ich zwyczaje dzięki spokojnemu i cichemu otoczeniu.

Nie zdziw się, jeśli przy okazji zobaczyć rodzinę łosi, sarnę czy bobra. Dzikie zwierzęta są charakterystyczne dla Mazur.